depart_fd

 

У відділі ультразвукової та функціональної діагностики виконується більш 20 діагностичних та функціональних досліджень органів та систем людини. У тому числі серця, судин голови, шиї, кінцівок як артеріальної так і венозної систем, електрофізіологічні методики вивчення функції мозку, методика визначення функції дихальної системи та ін.

Для вивчення функції серця та судин використовуюся:

Електрокардіографія(ЕКГ) з компютерною обробкою та розшифровкою, яка дозволяє оцінити адекватність кровопостачання серцевого м'яза (ішемія, дистрофія, інфаркт), стан провідної системи (блокади серця), порушення серцевого ритму та ін.

Ехокардіографія (ЕхоКГ) з кольоровим доплером, яка дозволяє оцінити обємну структуру серця та великих судин, виявити їх вади, порушення скротливості серцевого м'яза, оцінити його функціональну спроможність та ін.

Велоергометрія (ВЕМ). Це навантажувальний тест, при якому порівнюється ЕКГ знята у стані спокою з ЕКГ, яка реєструється під час фізичного навантаження при паралельному вимірюванні артеріального тиску. Методика дозволяє виявити порушення коронарного кровообігу, тобто наявність ішемічної хвороби серця та толерантності до фізичного навантаження.

             Дуплексне сканування судин шиї (УЗДГ) дозволяє виміряти товщину стінок судин, виявити аномалії судин, атеросклеротичні бляшки та підтвердити наявність атеросклерозу. Цією ж методикою оглядаються мозкові, шийні судини та судини кінцівок для вивчення ефективності кровообігу та можливого враження судин (вади, атеросклероз, варикози та ін.)

Добовий моніторинг ЕКГ та АТ (по Холтеру) дозволяє виявити аритмії, блокади, порушення коронарного кровообігу, коливання артеріального тиску та ін.

Для оцінки кровопостачання мозку використовується РеоЕнцефалоГрафія (РЕГ), яка дозволяє виявити дисфункцію мозкових судин та судин шиї, підвищений внутрішньочерепний тиск та ін.

Оцінити електрофізіологічні можливості мозку дозволяє ЕлектроЕнцефалоГрафія(ЕЕГ), тобто оцінити рівень збудливості нервової системи, наявність судомної спроможності (епілепсії) та ін.

Функція легень оцінюється за допомогою компютерної спірографії, яка дозволяє визначити функцію зовнішнього дихання (ФЗД). Це допомагає оцінити ступень ураження легень та корисно в диференційній діагностиці легеневої та інших видів задишки

                

Завідуюча відділом Кондратова Тетяна Владиславівна, лікар вищої категорії

                                                                       тел.430-37-11

 

 

 

 

 

 
Банер